50-euroseid pangatähti võltsitakse kõige enam

Tänavu avastati Eestis kõige rohkem 50-euroste pangatähtede võltsinguid – 188 võltsingut, mis moodustab 76% Eestis leitud võltsingute koguarvust, teatas Euroopa Keskpank.

Eestis avastati ringlusest 2017. aasta esimesel poolel 247 võltsitud europangatähte, mida on ligi 10% vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Võrreldes 2016. aasta teise poolega on võltsingute arv sel aastal jäänud aga samale tasemele.

Euroalal tervikuna moodustavad ligikaudu 85% võltsingutest 20- ja 50-eurosed pangatähed, mida on umbes samas suurusjärgus aasta varasema ajaga võrreldes.

Uudisest saab lähemalt lugeda siit: http://goo.gl/LGKUkR

Kõige kindlam on pangatähti kontrollida spetsiaalse valuutadetektoriga

Valeraha kvaliteet paraneb pidevalt ja põhjaliku visuaalse uurimisega ei ole sageli võimalik võltsitud kupüüri ära tunda. Raha õigsuse kontrollimiseks soovitame alati kasutada automaatseid sularahadetektoreid, mis kontrollivad valeraha tuvastamiseks erinevaid turvaomadusi – magnetmärke, infrapunaelemente, kujutisi ja vesimärke. Kupüüre saab kontrollida ka multidetektoritega, mis suudavad kontrollida mitme erineva riigi valuutasid. Valiku Hansabi poolt pakutavaid valuutadetektoreid leiate siit: http://www.hansab.ee/et/valuutadetektorid

Lisainformatsiooni annab:

Martin Voll
Müügijuht
martin.voll@hansab.ee
Telefon: 605 9817

Tagasi