Hansab pälvis „Tunnustatud turvalahendus 2016“ tiitli

3. mail kuulutas Eesti Turvaettevõtete Liit välja Eesti turvavaldkonna 2016. aasta parimad töötajad ja lahendused. "Tunnustatud Turvalahendus 2016" tiitel omistati teist aastat järjest (ja kokku juba seitsmendat korda) Hansab AS-le, seekord TS Laevad OÜ-le välja töötatud praamisadamate automaatse läbipääsu- ja liiklusjuhtimissüsteemi eest.

Kaasaegne numbrituvastusel põhinev läbipääsusüsteem koos liikluse juhtimise automaatikalahendusega paigaldati Virtsu, Kuivastu, Rohuküla ja Heltermaa sadamatesse. Sõidukijuhtidel, kes on eelnevalt pileti ostnud ning oma sõiduki registreerimisnumbri korrektselt piletile märkinud, on võimalik sadama piletikontroll läbida kasutades automaatset numbrituvastussüsteemi. Sõiduki number tuvastatakse liikumise pealt, mis vähendab olulisel määral tõkkepuu taga ootamise aega ning seeläbi suurendab kassaradade läbilaskevõimet.

Lisaks numbri tuvastamisele mõõdetakse sõidukite kõrgus kasutades spetsiaalseid lasermõõteseadmeid, mis aitab välistada vale kõrgusega autode liikumist valesse ooteala järjekorda ning parvlaeva piiratud kõrgusega aladele.

Numbrituvastuselt ning mõõtesüsteemilt saadud andmed edastatakse automaatselt sadama juhtimissüsteemi, mille alusel kontrollitakse pileti kehtivust ning postiivse autentimise tulemusel avatakse tõkkepuu.

Sadamaalal informeeritakse sõidukijuhte LED ekraanide abil, mis jagavad väljumisega seotud infot ning juhendavad liiklejaid kassaradadel. Numbrituvastusega paralleelselt saab kasutada automaatseid piletikioskeid, mis loevad pileti ribakoodi paberilt või mobiiltelefoni ekraanilt ning võimaldavad koodi ka käsitsi sisestada.

Tagasiside liiklejate käest on olnud vägagi positiivne, inimestele meeldib mugavus ning kiirus, mida uus lahendus pakub.

Lahenduse tarkvaralise osa töötas välja Nortal AS.

Lahendusest saab lähemalt lugeda siit: http://www.hansab.ee/et/praamisadamate-automaatne-labipaasu-ja-liiklusjuhtimissusteem

 

Tagasi