BaltCap omandab enamusosaluse Baltikumi juhtivas automatiseerimislahenduste ettevõttes Hansab

Baltikumi suurim erakapitalifond BaltCap omandab 70-protsendilise osaluse ettevõttes Hansab Group, mis on juhtiv turva-, makse- ja automaatsete süsteemide pakkuja Baltikumis. BaltCapi investeeringu ja kogemuste toel on Eesti, Läti ja Leedu turgudel tugevalt kanda kinnitanud Hansab Groupil kavas laieneda väljapoole Balti riike ning mitmekesistada pakutavaid teenuseid.

1991. aastal asutatud Hansab arendab ja pakub äriklientidele terviklikke ja kvaliteetseid automatiseerimislahendusi. Ettevõtte eesmärk on muuta klientide jaoks töö turvalisemaks ja lihtsamaks nii  turva-, sularahakäitlus-, müügipunktide, pakendite käitlemise, järjekordade haldamise kui ka parkimise vallas. Hansabi klientideks on ettevõtted, mis tegutsevad nii logistika, finants, jaekaubanduse kui ka avalikus sektoris. Ettevõttel on kokku 18 kontorit ning teeninduspunkti Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes.

“Hansab on tugev ja tunnustatud ettevõte, mis on väljaarendanud kõrge kvaliteediga tõhusa teenusmudeli kiiresti kasvavas automatiseerimise valdkonnas,” sõnas BaltCapi partner Kristjan Kalda. “Näeme mitmeid võimalusi äri edasiseks kasvatamiseks. BaltCapil on pikaajaline kogemus ettevõttete arendamisel ja rahvusvahelisele turule viimisel.”

Hansab Grupi asutaja ja tegevjuht Aigar Urva: “Oleme 32 aasta jooksul järjepidevalt ja edukalt ettevõtet kasvatanud. Koostöös BaltCapiga on meie eesmärk kasvu märkimisväärselt kiirendada ja siseneda uutesse tegevusvaldkondadesse ja uutele turgudele. Meie jaoks on see hea võimalus ühendada jõud tugeva finants- ja investeerimisvõimekusega partneriga, kes aitab saavutada Hansabi kasvueesmärke.”

Tehing viiakse lõpule lähikuudel, kui Balti riikide konkurentsiametid on tehingu heaks kiitnud. Pärast tehingu lõpuleviimist siirdub Aigar Urva ettevõtte nõukogusse ning uueks tegevjuhiks saab praegune Hansab AS tegevjuht Janno Kallikorm

Tehingut nõustasid Cobalt Legal ja Sorainen. Tehingu hind ei kuulu avalikustamisele. 

Hansab on Baltimaade juhtiv automatiseerimislahenduste ja -teenuste pakkuja. Ettevõtte teenuste hulka kuuluvad turvateenused, pakendite käitlemine ja logistika, sularahaautomaadid, sularaha transiiditeenused, riiklike isikut tõendavate dokumentide tootmine, müügipunktid ja sularahakäitlus, järjekordade haldamine, parkimine ja automatiseerimine. Rahvusvahelisel turul tegutseb ettevõte automatiseeritud liikluskorraldussüsteemi Entringo Traffic ja nutika parkimiskorralduse süsteemi Entringo Parking pakkumisega. 

Hansabi teenuste pakkumise keskmes on jätkusuutlike ärilahenduste väljatöötamine. Hansabi eesmärk on toetada ettevõtteid uuenemisel ettevõtteid, et luua olulist mõju ettevõtetele, inimestele ja keskkonnale.  2022. aastal ulatus ettevõtte tulu 40 miljoni euroni, millest üle poole tuli pakutavatest teenustest. Hansabis töötab 316 professionaali 7 ettevõttes Baltikumis ja Soomes. Rohkem infot - www.hansab.ee.

BaltCap on Baltimaade suurim ja kogenuim erakapitaliinvestor, kes tegeleb nii väljaostu-, kasvu-, riski- kui ka infrastruktuuriinvesteeringutega. Alates 1995. aastast on BaltCap investeerinud enam kui 100 ettevõttesse erinevates tööstussektorites ja kaasanud kokku üle 700 miljoni euro kapitali. BaltCapil on enam kui 40 investeerimisspetsialistist koosnev meeskond, kes töötab Tallinna, Riia, Vilniuse, Varssavi, Helsingi ja Stockholmi kontorites.

 

Tagasi