K-Rauta kauplustes võeti kasutusele automatiseeritud sularaharingluse lahendus

Täpsel ja kiirel sularaha käitlemisel on kaubandusettevõtete igapäevatoimingutes oluline roll. Kuidas organiseerida sularaha efektiivne käsitlemine selliselt, et tagada turvalisus ja efektiivsus ning kuidas otstarbekamalt inimeste tööaega ära kasutada - need on vaid mõned küsimused, millele rahakäitluse automatiseerimine aitab vastused leida.  

Eesti suurim kodu- ja ehituskaubamaja K-Rauta võttis kasutusele Glory CI-100 automatiseeritud sularaharingluse lahenduse, mis aitab optimeerida just sularahakäitlusega seotud tegevusi. CI-100 back-office raharinglusseadmed hoiavad kokku tööjõuressurssi, muutes rahakäitluse turvaliseks ja läbipaistvaks ning vähendades inimeksimustest tekkivate vigade hulka, tagades sellega kulude kokkuhoiu. Päeva alguses väljastavad seadmed automaatselt vajalikud kassapõhjad. Päeva kestel on mugavalt ja kiirelt võimalik teostada rahavahetusi ning päeva lõppedes sisestatakse päevakassad seadmesse ning automaatselt tekib aruandlus raamatupidamisele.

K-Rauta on valinud rahakäitluse automatiseerimise lahenduse Hansabi täisteenusrendina. See sisaldab lisaks seadmetele ka rahaveoteenust ja hooldustuge, selline lahendus ei nõua teenuse kasutuselevõtuks suuri investeeringuid. Rahaveo teenuse puhul võtavad inkassaatorid Glory CI-100 seadmest otse juba masina poolt kokkuloetud ja pakendatud rahapakendi. Kliendi raha transporditakse meie sularahakeskusesse, kus kassiirid selle üle loevad, sorteerivad ja kliendi kontole kannavad. 

Sularahaveo osas on Hansabi partneriks Viking Security, kes teostab transporti soomustatud ja erilahendustega kaitstud autodega ning eriväljaõppe saanud turvatöötajate abil, mis garanteerib selle, et meie klientide raha on igal ajahetkel hoitud.

Rohkem infot: 

Ott Viirmann
Hansab AS kaubanduslahenduste valdkonnajuht
ott.viirmann@hansab.ee
Telefon: +372 5667 8657

Tagasi