Kuidas muuta kaupluses sularaha käitlemine oluliselt efektiivsemaks?

Kuigi kaardimaksete osakaal kaubanduses tehtavate tehingute arvust on järk-järgult suurenemas, ei ole sularaha käibelt kuhugi kadumas. Järjest enam räägitakse, et mugava ostukogemuse pakkumiseks peavad kaupmehed kohanduma kliendi soovide järgi ning erinevate makseviisidega arvestamine muutub seeläbi järjest olulisemaks. 

“Kaubandusettevõtete jaoks võib sularaha käitlemine olla tülikas, tööjõumahukas ning ebaturvaline valdkond,” selgitab Hansabi kaubanduslahenduste valkonnajuht Ott Viirmann. Samas lisab ta, et õnneks on tänu tehnoloogia arengule tulnud turule lahendusi, mis võimaldavad kogu sularaha käitlemise protsessi ettevõttes kardinaalselt muuta kuni lahendusteni, kus kogu rahaliikumise ahel on automatiseeritud ning ettevõtte personal ei puutu sularahaga kokku. 

Hansab omab üle kolmekümne aasta kogemusi sularahakäitlusega seonduvate lahenduste osas ning täna pakutakse laia valikut tooteid alates valuutadetektoritest kuni nutikate raharinglussüsteemideni maailma juhtivatelt tootjatelt. “Oleme oma tootevaliku välja töötanud selliselt, et suudaksime pakkuda sisuliselt kõiki erinevaid rahakäitlust toetavaid seadmeid, mida kaubandusettevõtted vajavad,” sõnab Viirmann. Alates 2019. aastast pakub Hansab lisaks rahakäitlustehnikale ka rahaveo teenust. 

Seoses uue teenuse turuletulekuga on järjest enam kasvanud huvi automaatsete lahenduste vastu, mis kombineerivad endas sularahaveo ning kaasaegsed rahakäitlusseadmed. Näiteks tarkade deposiitseifide puhul tekib tsentraalne ülevaade kui palju sularaha ühes või teises asukohas kaupmehel parasjagu on ning rahavedu saab reageerida vajadusepõhiselt, mitte kindla graafiku alusel, mis aitab keubandusettevõttel kulusid kokku hoida. 

Populaarseks on muutunud ka automaatsed raharinglusseadmed, mis on lisaks raha deponeerimisele suutelised ka väljastama raha näiteks hommikusteks kassapõhjadeks või päeva jooksul raha vahetuseks. Loomulikult on kõik tehingud selliste seadmete puhul jälgitavad ning tekib täielik ülevaade kogu sularahaga toimuvast. Lisaks kõigele aitavad sellised seadmed märkimisväärselt vähendada sularahakäitlusega seonduvat tööjõukulu ning vigade hulka. 

Kuna iga ettevõte on mõneti unikaalne oma protsesside ja vajaduste poolest ning lahendusi võib olla mitmeid, siis soovi korral oma rahakäitlusprotsesse muuta efektiivsemaks ja turvalisemaks, tasub võtta Hansabiga ühendust, et leida koos parim lahendus iga ettevõtte spetsiifikat arvestades. 

Tagasi