Linnaraamatukogu lugejaid hakkab teenindama tark kapp

19. märtsil 2021 käisid Hansabi spetsialistid Mikkel Vill ja Silvar Saar paigaldamas Tartu Linnaraamatukogu keskkogu ukse lähedale seina juurde metallist nutikappi, kuhu saavad lugejad tellida laenutatavaid raamatuid.

Laenutuskappide peenhäälestus ja ühendamine e-kataloogiga ESTER võtab veel veidike aega. Linnaraamatukogu avalikkussuhete juht, praegu lühemat aega ajutiselt direktori ülesannetes Linda Jahilo teatas, et kappi saab hakata kasutama esmaspäeval või teisipäeval.

Tartu linnavalitsus andis loa nutikappide hankeks eeldatava maksumusega 33 600 eurot mullu sügisel, kui raamatukogu tegevust juhtis Piret Talur. Paigaldamise kohaks oli juba siis kavandatud sein keskkogu ukse lähedal.

«Kui laenutuskapi huvi on suur, saab siia seina äärde mooduleid juurde lisada,» ütles Mikkel Vill. Tartu Ülikooli raamatukogus on elektrooniline laenutuskapp sügisest 2018. Möödunud aasta märtsis programmeeriti kapp ümber. «See andis meile võimaluse alustada kiiresti, juba 19. märtsist, raamatute kojulaenutust kokkupuuteta ja turvaliselt,» selgitas direktor Krista Aru.

Möödunud suvel paigaldas Hansab samalaadse arvutivõrku ühendatud laenutuskapi Tallinna Ülikooli akadeemilise raamatukogu juurde Teatri väljaku ja Rävala pst 10 nurgale. Sealgi oli nutikappide ülespaneku ajendiks lugejate teenindamise vajadus pandeemiast tekitatud erilises olukorras.

Hansab on kirjeldanud nutikapi kasutamist mullu suvel oma veebilehes. Raamatuid saab tellida e-kataloogi ESTER kaudu. Kui tellitud raamatud paigutatakse kappi, saab tellija selle kinnituseks e-kirja ning võibki raamatutele järele minna. Laenutuskapist raamatute kättesaamiseks tuleb skaneerida lugejakaart või sisestada ID-kaart ning järgida juhiseid kapi ekraanil. Kapi avamisel saadetakse laenutajale e-posti teel raamatute tagastamistähtajad. Tellitud raamatuid hoitakse Hansabi andmeil Tallinna Ülikooli laenutuskapis viis päeva.

Artikkel on refereeritud Tartu Postimehest: https://tartu.postimees.ee/7205513/linnaraamatukogu-lugejaid-hakkab-teenindama-tark-kapp

Rohkem infot:

Kristo Kaljuvee
Hansab AS automaatsete lahenduste valdkonnajuht
kristo.kaljuvee@hansab.ee
Telefon: +372 5918 9198

Tagasi