Suprema lansseeris süvaõppel põhineva läbipääsuterminali BioStation 2a

Hansabi pikaajaline koostööpartner Suprema, kes on maailma juhtivaid biomeetriliste läbipääsusüsteemide tootjaid, tõi turule süvaõppel põhineva läbipääsuterminali BioStation 2a.

Süvaõpe (deep learning) on üks tehisintellekti alamvaldkondi, mille eesmärk on õpetada masinaid iseseisvalt õppima andmetest ning mis võimaldab masinatel töödelda ja tõlgendada suuri andmemahte. 

BioStation 2a on varustatud AI-protsessoriga, mis on optimeeritud spetsiaalselt süvaõppe rakenduste jaoks. Sõrmejälje tuvastamisel aitavad süvaõppe algoritmid täpselt tuvastada isegi kõige väiksemad erinevused sõrmejälgedes, vähendades nii valepositiivsete kui valenegatiivsete tulemuste riski.

Üks väljakutseid sõrmejälje tuvastamisel on määrdunud või osaliste sõrmejälgede tuvastamine. Tänu süvaõppe algoritmidele võimaldab Suprema BioStation 2a tuvastada ka madala kvaliteediga sõrmejäljed ning tagada tõrgeteta autentimisprotsessi.

Praktilistes testides näitas BioStation 2a üle 30-protsendilist täpsuse paranemist võrreldes eelmiste versioonide ja teiste turul saadaolevate sõrmejäljetuvastamise seadmetega.

Kui traditsioonilised sõrmejäljelugejad võrdlevad tulemusi eelnevalt fikseeritud salvestatud andmebaasiga, siis süvaõppega varustatud süsteemid õpivad ja kohanevad pidevalt. See tähendab, et iga sõrmejälje skaneerimisega muutuvad seadmed üha täpsemaks ja kiiremaks. 

Süvaõppe võimekus ei piirdu ainult sõrmejälgede tuvastamisega. See võimaldab süsteemidel integreeruda ja töötada koos teiste andmetega, nagu RFID- ja mobiilsete autentimisvõimalustega, aidates luues mitmekülgse ja tervikliku turvasüsteemi.

Vaata videot:

Rohkem infot:

Silver Pauk
Hansab AS turvalahenduste valdkonnajuht
silver.pauk@hansab.ee
Telefon: +372 521 0919

Tagasi