Tehnoloogilised trendid EuroCIS 2024 messilt

Veebruari viimastel päevadel kogunesid kaubandustehnoloogia pakkujad ja huvilised Düsseldorfi, et osa saada Euroopa suurimast tehnoloogiamessist, mida seekord väisas üle 13 500 külastaja 95-st riigist. Siin on mõned trendid, mis seekordselt messilt silma jäid. 

Jätkuvalt teevad ilma iseteenindusele suunatud lahendused. Iseteeninduslikke kioskeid ja kassasid näidati erinevates variantides ja disainiversioonides. Mitmed tootjad olid selleks korraks välja tulnud lahendustega, mis pööras tähelepanu varguste ennetamisele iseteeninduskassades peaasjalikult videoanalüütika abil. Iseteeninduslike lahenduste puhul töötatakse erinevate makseviiside pakkumise nimel, kus ühelt poolt näiteks Elo Touch poolt proovitakse loobuda klassikalistest kaardimakseterminalidest. Teisalt arendatakse ka iseteeninduslahendusi integreeritud sularahamakse võimalusega, mida tutvustasid Glory ja Acrelec. Lühidalt, kliendile soovitakse anda maksimaalselt valikuvabadust. 

Läbiv teema erinevate lahenduste puhul on tehisintellekti rakendamine. Selle tehnoloogiatrendi poole vaatavad nii uued iduettevõtted kui ka pikaajalise kogemusega suurettevõtted nagu Vusion Group. Ja lahendusi, kus tehisintellekti rakendada proovitakse, on tõesti erinevaid alates automaatsest hinnastusest kuni tühjade riiulikohtade tuvastamise, kaubakadude vähendamise ning kauplusesiseste protsesside optimeerimiseni. 

Rohkelt oli näha erinevaid in-store turunduslahendusi. Erineval kujul ja tehnoloogiat kasutavad ekraanid, kas üldise pilgupüüdjana või fookustoodete esiletõstmiseks. Ka multimeedialahenduste puhul võetakse järjest enam kasutusele tehisintellekti, et kuvada õigeid sõnumeid õigele kliendile õigel ajal. Lisaks teevad ilma puutetundlikud ekraanid, mida teiste seas tutvustas Vivid Tech, kaasates klienti maksimaalselt. 

Nutikad ostukärud, on lahendus, mis Eesti turul ei ole veel tugevalt kanda kinnitanud, kuid paljudes regioonides on juba laialt levinud. Lahenduse eesmärk on pakkuda paremat ostukogemust, vähendada järjekorras seismise aega, minimeerides varguseid ja suurendada ostukorvi läbi lisamüügi. Paljude pakkujate seast tooks välja Cust2mate lahenduse, kus olemasolevad ostukärud on võimalik muuta „targaks“ tänu paigaldatavale lisakomplektile. 

Sellest, kuidas rakendada tehnoloogiat kaubandusettevõtete äri turvalisemaks ja efektiivsemaks muutmisel, räägime ka 27. märtsil toimuval kaubandusseminaril. Vaata lähemalt siit: https://www.hansab.ee/et/seminar-360-kaubanduslahendused-2024

Tagasi