Teisaldatavad tõkked vähendavad üleujutustest tulenevaid kahjusid

Keskkonnaministeeriumi poolt välja antud "Kliimamuutustega kohanemise arengukava aastani 2030" andmetel väljenduvad kliimamuutused Eestis peamiselt järgmiselt: temperatuuritõus on suurem kui maailmas keskmiselt, lumi- ja jääkate väheneb, jõgede vooluhulk ja sademed suurenevad ning talvetormid sagenevad. Lisaks ennustatakse sademete muutusi: talvel kasvab sademete hulk eeldatavasti kuni 80%, mistõttu on karta rannikualade üleujutusi. 2023. aasta jaanuarikuu on juba toonud suuremaid jõgede üleujutusi üle Eesti. 

On oluline vähendada üleujutusega seotud riskipiirkondades üleujutuste võimalikke kahjulikke tagajärgi inimese tervisele, keskkonnale, kultuuriväärtustele ja majandustegevusele.

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) avab kohalikele omavalitsustele taotlusvooru üleujutusohu riskide maandamise ehituslike tegevuste toetuseks. 

Toetuse kohta saab lähemalt lugeda KIK veebilehelt: https://kik.ee/et/toetatavad-tegevused/uleujutusohu-riskide-ehituslikud-tegevused

Hansab on oma tootevalikusse lisanud spetsiaalsed teisaldatavad tõkked üleujutuste riskide maandamiseks. Võtke meiega ühendust ning nõustame teid sobiva lahenduse leidmisel. Meie koostööpartner Fluvial Innovations toodab üleujutusohu tõkkeid erinevatesse kasutuskohtadesse.

Üleujutusohu tõkked tuleks paigaldada omavalitsuste olulisemate rajatiste ümber:

- Elektrialajaamad
- Keskkonnareostuse ohuga objektid
- Kultuurimälestised
- Muinsuskaitsealad
- Politsei-, kiirabi-, tuletõrjerajatised
- Muude oluliste hoonete sissepääsud

Rohkem infot:

Silver Pauk
Hansab AS turvalahenduste valdkonnajuht
silver.pauk@hansab.ee
Telefon: +372 521 0919

Tagasi