Turvapollarid ja teetõkised

Pollarite esmane eesmärk oli oluliste hoonete kaitsmine ja sealt edasi on saanud need üha enam kasutust avalikus ruumis viibivate inimeste turvalisuse tagamisel. Turvapollaritega saab ääristada kõnniteid, et kaitsta jalakäijaid, piirata rahvarohkeid kogunemiskohti, takistamaks sõidukite pääsu keelatud alale. Pollaritele on kehtestatud omad turvaklassid, millistest materjalidest neid toodetakse, millistes mõõtmetes jne. Nende paigalduseks valmistatakse spetsiaalselt ettekirjutatud nõuete järgi vundament, mis seob pollari tugevalt maapinnaga.

Võta meiega ühendust
 • Automaatsed turvapollarid
  Automaatsed turvapollarid

  Automaatseid pollareid saab soovi korral distantsilt tõsta ja langetada, seega sobivad need kasutamiseks kohtadesse, kus on vaja tagada kõrge turvalisusega pidev läbipääs, näiteks sissesõiduteede juurde või hoonete sissepääsude ette. Pollareid saab juhtida juhtpuldi, mobiiltelefoni, läbipääsukaardi vm mistahes valve- ja/või läbipääsusüsteemi abil, samuti saab nende liikumist automatiseerida sõidukite numbrituvastussüsteemi abil.

 • Fikseeritud turvapollarid
  Fikseeritud turvapollarid

  Fikseeritud ehk statsionaarsed turvapollarid paigaldatakse kohtadesse, kus läbisõit peab olema pidevalt suletud.

 • Madala vundamendiga ning eemaldatavad pollarid
  Madala vundamendiga ning eemaldatavad pollarid

  Need turvapollarid ei vaja paigaldamiseks nii sügavat vundamenti, kui tavaliste turvapollarite puhul. See võimaldab paigaldada tõhusa perimeetrikaitse linnakeskkonda, kus tavaliselt on tihe maa-aluste teenuste võrk, mille ümbersuunamine või kolimine on kallis. Eemaldatavad turvapollarid pakuvad perimeetri kaitset, võimaldades ka paigaldatud pollar eemaldada, et vajadusel ajutiselt tagada läbipääs.

 • Käsitsi ülestõstetav pollar
  Käsitsi ülestõstetav pollar

  Turvapollar on tõstetav ja langetatav sõltuvalt mudelist kas akutrelli abil või on varustatud spetsiaalse pollari kaalu vähendava tõstmise abimehhanismiga.

 • Teetõkised
  Teetõkised

  Teetõkised paigaldatakse kohtadesse, kus on kehtestatud ranged juurdepääsupiirangud ning on vaja tagada kõrgeim turvalisuse tase. Eesmärgiks on blokeerida sõidukite läbipääs ning takistada sõidukipõhised rünnakud. Sellisteks kohtadeks võivad olla näiteks valitsusasutused, lennujaamad, militaarhooned, pangad. Tavaliselt paigaldatakse enne teetõkist kas tõkkepuu või muu läbipääsu takistav vahend ning kui see ei aita, siis teetõkis on viimaseks ning kindlaks takistuseks.

 • Ajutised teetõkised
  Ajutised teetõkised

  Vahel võib vaja minna teetõkiseid liikluse ajutiseks sulgemiseks või takistamiseks. Ajutine teetõkis sobib sõidukite liikluse piiramiseks ja keelualade loomiseks näiteks väliürituste ja festivalide ajal, samuti riigivisiitide ning tähtsate isikute tippkohtumiste ajaks. Teetõkis koosneb moodulitest, millest saab moodustada soovitud laiusega takistuse. Moodulid ise on väga kerged ning nende kokku panemine on lihtne ja võtab vähe aega. Ajutine teetõkis paigaldatakse maapinna peale ning ei vaja vundamenti.

 • Crash Block teetõkis
  Crash Block teetõkis

  Crash Block teetõkised tagavad märkamatu turvalisuse - need näevad välja nagu tavalised lillepotid või pingid. Tegelikult on tegu üliturvaliste teetõkistega, mis peatavad ka suurel kiirusel läheneva sõiduki. Crash Block tõkiseid on erineva disainilahendusega ning sobituvad hästi igasugusesse keskkonda, luues linnas turvalise vaba aja veetmise ala.

Vaata meie referentse

Pollarid Balti Jaama Turul

Uuenenud Balti Jaama Turg avas kevadel 2017.

Vaata lähemalt
Pollarid ministeeriumide ühishoone juures

Niinimetatud Superministeerium ehk nelja ministeeriumi ühishoone avati peale ligi kaks aastat kestnud ehitustöid 2017. aasta suve lõpus. Ühishoones on Rahandusministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Sotsiaalministeerium ja Justiitsministeerium ning majas töötab kokku ligi 1000 töötajat.

Vaata lähemalt
Pollarid Riigikantselei juures

Stenbocki maja on ehitatud 1792. aastal ja alates 2000. aastast on see koduks Eesti Vabariigi Valitsusele ning Riigikantseleile.

Vaata lähemalt
Pollarid Toompea lossi juures

Toompea lossikompleksil on neli osa ja selle hoovis paikneb ka Riigikogu hoone, kus toimuvas Istungisaalis võetakse vastu Eesti Vabariigi seadused ja kõige tähtsamad otsused.

Vaata lähemalt

Võta meiega ühendust

CAPTCHA
See küsimus on vajalik, et teaksime kas olete inimene või robot.