Veebruaris tähistab Hansab oma 25ndat tegutsemisaastat

1990ndate alguses, kui Eestis toimusid suured muutused, oli Hansabi üks asutaja Aigar Urva olnud juba mitme ettevõtte juht ning saadud kogemused innustasid teda midagi ise ära tegema. Elu viis ta kokku Rootsis elava väliseestlase, arhitekt Hans Tombachiga, kes soovis Eestiga sidemeid tugevdada ning 14. veebruaril 1991 registreeritigi Tallinna Linnavalitsuses uus firma – AS Hansab.

Kui esimestel aastatel tegeleti Eesti-Rootsi ühiste tootmisprojektidega, leiti õige pea, et vajalik on spetsialiseeruda. Kuna Eesti majandus oli tõusmas ja oli selge, et finantssektoris hakkab kindlasti raha liikuma, otsustatigi sellesse sektorisse panustada ja hakati pakkuma tehno- ja turvalahendusi koos Rootsi – hiljem juba ka teiste riikide – partneritega.

Esimeste seadmetena hakati maale tooma ja hooldama seife, varahoidlaid, rahakäitlusseadmeid ja järjekorrasüsteeme, millele järgnesid pangaautomaadid, turvaseadmed ja tarkvaraarendus. Kohe otsustati vaadata suurelt ja hakata tegutsema ka teistes Balti riikides, nii on Hansab juba 22 aastat Lätis ja 21 aastat Leedus tegutsenud.

Täna koondab Hansab Group enda alla üheksa firmat ja 320 töötajat Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes, samuti tegutsetakse ka Valgevene turul ning teenuse ekspordiga Skandinaaviasse. Hansab on juhtiv innovaatiliste ärilahenduste pakkuja pangandus-, jaekaubandus-, transpordi- ja avalikus sektoris.

Täname südamest kõiki oma kliente ja koostööpartnereid, kellega koos oleme me siia jõudnud!

Loe ka artiklit Äripäeva eriväljaandes Juubel.

Tagasi