7 sammu õige seifi valimiseks

Hansabi partner Gunnebo annab nõu, kuidas valida koju või kontorisse sobivaim seif. Toome välja seitse sammu, kuidas teha seifi valimisel õige valik.

1. Ärge aidake varast

Arvamus, et mistahes kaitse on parem kui kaitse puudumine, võib olla petlik. Kui ostate seifi, mida ei ole testitud ja sertifitseeritud, aitate sellega varast, sest panete kõik oma väärisesemed ühte kohta. Veelgi enam, kui väike seif ei ole kinnitatud põranda või seina külge, võib varas selle lihtsalt koju kaasa võtta ja selle omale sobival ajal avada.

2. Organiseerige, jälgige, kaitske

Nagu Gunnebo ütleb, on oluline järgida „turvalisuse kolmikut“ – organiseeri, jälgi, kaitse. Enne seifi ostmist tuleb kindlasti järgida põhimõtet, et kõik väärisesemed on peidetud, paigaldatud on turvalised lukud ja tagatud on töötajate tähelepanelikkus. Kui nendest meetmetest ei piisa, tuleks otsustada seifi ostmise kasuks.

3. Võitke omale aega

Osav ja sihikindel murdvaras suudab lõpuks igasse seifi sisse murda. Mida parem on seif, seda kauem see aega võtab. Seif peab käima käsikäes signalisatsiooni või mõne muu tuvastussüsteemiga nagu naabrid või turvamehed.

4. Tundke oma vaenlast

Hea oleks endale potentsiaalse sissetungija profiil selgeks teha: kas tõenäoliselt kimbutab teid professionaal, kes on saanud vihje teie väärisesemetest, või tegemist on lihtsalt kiiret tulu lootva oportunistliku vargaga? Mida suurem on auhind, seda suuremaid riske on murdvaras valmis võtma ja see võib kaasata suurt, ohtlikku või mürarikast tehnoloogiat.

5. Rääkige professionaaliga

Turvajuhi dilemma seisneb selles, et õiget otsust ei saa kunagi teha: kui kulutada suur summa raha väga turvalisele seifile, kuid murdvargust ei esine, siis näib see ettevõtte raha raiskamisena; kui minna odavamat teed ja seifi murtakse edukalt sisse, siis on tehtud valearvestus. Riskide metodoloogiline hindamine ja professionaalne nõu suurendavad õige otsuse tegemise tõenäosust.

6. Kontrollige ECB sertifikaate

See on lihtne. Euroopa Sertifitseerimisasutust (ECB-d) toetavad ühiselt nii kindlustusandjad kui seifitootjad, et tagada turvatoodete tootmisprotsesside sõltumatud, ekspertide teostatud laborikatsetused ja auditid. Akrediteeritud laborid võtavad oma tööd väga tõsiselt, koolitavad oma töötajaid ja teevad omavahel koostööd, tehes tehastesse materjalide ja tootmisprotsesside kontrollimiseks üllatusvisiite. ECB-d kasutavad sõltumatu võrdlusena maailmas umbes 120 ettevõtet, sealhulgas ka Gunnebo.

7. Valige oma vajadustele vastav seifiklass

Seifid on jagatud kaheksasse turvatasemesse 0 kuni VII. Vastavalt teie elukohariigile kindlustavad kindlustusandjad seifi sisu erinevate summadega vastavalt seifiklassile – ja vastavalt sellele, kas teie kodul on kvaliteetne signalisatsioon. Nii saate oma seifi panna vastavusse seifis hoitavate esemete väärtusega ning oma vara kaitsmiseks juba võetud ettevaatusmeetmetega.

Vaadake kõiki Hansabi pakutavaid seife aadressil http://www.hansab.ee/et/seifi

Tagasi