Alates 25. novembrist 2015 on ringluses uued 20-eurosed pangatähed

2013. aastal alustati euroalal pangatähtede teise seeria ringlusse saatmisega ning juba uuele 5- ja 10-eurosele lisandub 25. novembril uus 20-eurone. 

Uute rahatähtede kasutuselevõtu eesmärgiks on tõsta nende turvalisust ning võltsimiskindlust, kuna esimese seeria rahatähtede turvaelemendid töötati välja üle 10 aasta tagasi ning selle aja jooksul on tehnoloogia edasi arenenud. Uue seeria 20-eurose rahatähe puhul on kõige silmatorkavamaks muutuseks täiesti uus turvaelement – läbipaistev portreeaken rahatähe paremal serval hologrammriba peal. Vastu valgust vaadates on aknas näha Europe portree. Ülejäänud turvaelemendid – Europe portreed kujutav vesimärk ja hologrammriba, smaragdroheline number ja reljeefsed jooned rahatähe servadel – on sarnased nagu uutel 5- ja 10-eurostel.

Hansabist ostetud euroseadmete tarkvara on võimalik uuendada.

Seoses uute rahatähtede ringlusse laskmisega tuleb uuendada ka eurode autentsust kontrollivate eurodetektorite ja sedelilugejate tarkvara, et seadmed tunneksid uue rahatähe ära.

Kõikide Hansabi poolt müüdud eurodetektorite ja sedelilugejate tarkvara on võimalik uuendada. Tarkvara uuendamiseks saate tuua seadme ise meie Tallinna hoolduskeskusesse, saata seadme meie juurde kulleriga/postiga või tellida tehniku enda juurde kohale telefonil 17220 või e-posti aadressil hooldus@hansab.ee 

Alates juulist 2015 müüdud Hansabi seadmete tarkvara on üldjuhul juba uuendatud (palun kontrollige vastava kleebise olemasolu oma seadmel).

Tagasi