Alates 28. maist 2019 on ringluses uued 100- ja 200-eurosed pangatähed

28. mail 2019 lastakse kogu euroalal ringlusse uued 100- ja 200-eurosed rahatähed. Uue pangatähe kasutuselevõtt on osa pidevast tööst, et muuta europangatähed veelgi turvalisemaks.

Teise seeria 100-eurosel ja 200-eurosel pangatähel kasutatakse uusi innovaatilisi turvaelemente. Hõbedase riba ülaosas paikneval satelliithologrammil on näha nimiväärtuse ümber liikuvad väikesed euro sümbolid, mis muutuvad otseses valguses selgemaks. Peale selle on hõbedasel ribal Europe portree, arhitektuuriline põhimotiiv ja suur euro sümbol. 

Esimese seeria 100-eurose ja 200-eurosega võrreldes on muutunud uute pangatähtede kõrgus – see on nüüd sama mis 50-eurosel pangatähel. Pangatähtede pikkus jääb aga endiseks ning jätkuvalt kehtib põhimõte, et mida suurem on pangatähe nimiväärtus, seda pikem on rahatäht. 

Lisaks tavalisel vaatlusel nähtavatele turvaelementidele kasutatakse europangatähtedel ka masinloetavaid turvaelemente. Uute 100-euroste ja 200-euroste pangatähtede turvaelemente on tõhustatud ning lisatud on ka uusi, mis võimaldavad kiiresti tuvastada rahatähtede ehtsust ja neid hõlpsalt töödelda. 

Hansabist ostetud euroseadmete tarkvara on võimalik uuendada

Seoses uute rahatähtede ringlusse laskmisega tuleb uuendada ka eurode autentsust kontrollivate rahakäitlusseadmete tarkvara.

Tarkvara uuendamiseks saate tuua seadme ise meie Tallinna hoolduskeskusesse, saata seadme meie juurde kulleriga/postiga või tellida tehniku enda juurde kohale telefonil 17220 või e-posti aadressil hooldus@hansab.ee 

NB! Eurodetektori tarkvara uuendamise tellimise asemel pakume võimalust osta uus uuendatud tarkvaraga eurodetektor Safescan 155-S hinnaga 80 € + km (tavahind 95 € + km).

Tagasi