Alkolukuga võtmekapp takistab alkoholi tarvitanud isikute ligipääsu sõiduki võtmetele

Paraku pole see mingi uudis, et mootorsõiduki juhtimine alkoholijoobes võib hävitada elusid. Sellest hoolimata istuvad inimesed ikka veel alkoholi tarvitanuna rooli taha. Hansabi pikaajaline koostööpartner, Rootsi firma Creone AB, pakub lahendust, mis koosneb elektroonilisest võtmekapist ning Draeger Interlock alkolukust. 

Alkolukk mõõdab väljahingatava õhu alkoholisisaldust ning kui seade tuvastab alkoholi tarvitamise, ei ava võtmekapp ust ning sõidukijuht ei saa võtmeid kätte. Süsteem kontrollib väljahingatava õhu alkoholisisaldust nii võtme väljastamisel kui ka tagastamisel. See annab kindluse, et kogu tööpäeva jooksul ei tarvita juhid alkoholi.

Selline seade sobib eelkõige ettevõtetesse, kus sõidukeid kasutavad mitmed erinevad isikud ning võtmed asuvad ühes kindlas kohas luku taga. Näiteks transpordifirmad, kullerifirmad, taksod, valveteenust pakkuvad ettevõtted, reisijate veoga tegelevad ettevõtted. 

Alkolukku on võimalik paigaldada ka sõidukitesse, aga siin mängib rolli ka kulufaktor, kuna seade tuleks paigaldada igasse sõidukisse eraldi ning ettevõttes, kus on palju sõidukeid, on see väga kulukas. Kui võtmed asuvad elektroonilises võtmekapis, tuleb sellele paigaldada vaid üks seade. Lisaks on elektrooniline võtmekapp kasutajatele ja administraatoritele väga mugav – seade registreerib iga võtme väljastamise ja tagastamise aja ning isiku, kes võtme võttis. See annab hea ülevaate ning on turvaline lahendus võtmete halduseks.

Rohkem infot:

Sven Pildre
Hansab AS füüsilise turvatehnika müügijuht
sven.pildre@hansab.ee 
Telefon: +372 683 6443

Tagasi