DPD alustab üle Eesti oma pakiautomaatide võrgustiku laiendamisega

2020. aasta sügisel alustab DPD üle Eesti oma pakiautomaatide võrgustiku laiendamisega, mille käigus ettevõtte automaatide arv Eestis ligi kahekordistub, tõustes 207 pakiautomaadini.

Uued automaadid tulevad kasutajatele lähemale ehk paljud uued asukohad saavad keskuste asemel olema elamupiirkondades ja väiksemates asulates.

Suuremahulise pakiautomaatide võrgustiku laiendamisega tõuseb DPD Eesti pakiautomaatide arv 100 automaadi võrra kokku 207 pakiautomaadini. Möödunud aastal lisas DPD Eestis 32 uut pakiautomaati ning laiendas 21 olemasolevat.

„Uute pakiautomaatidega oleme võtnud eesmärgiks tulla inimestele võimalikult lähedale,“ selgitas DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss DPD kodulehel avaldatud pressiteates. „Nüüd lähinädalate jooksul saavad pakiautomaadid ka asulad, kus seni on pakiautomaadid üldse puudunud. Esimeste seas näiteks Klooga, Aegviidu, Avinurme, Võhma, Ahja ja veel mitmed asulad.“

Keskmiselt võtab ühe uue pakiautomaadi paigaldus kuni kolm tundi ning tööga saab hakkama kaks inimest. Esimeste paika saanud pakiautomaatide puhul läheb peale paigaldust veel paar päeva aega süsteemide seadistamiseks enne kui automaadist pakke saab saatma hakata. Lisaks Eesti sajale uuele pakiautomaadile paigaldatakse kokku 270 pakiautomaati ka Lätis ja Leedus ning projekti koguinvesteering Baltikumis küündib 8 miljoni euroni.

Uued DPD pakiautomaadid on tootja KEBA kõige uuem mudel, mille nähtavaimaks erinevuseks on kasutajasõbralikum, kaldenurga all olev ekraan. Seadmed paigaldab Hansab. DPD-l on Euroopas hetkel kokku üle 47 000 Pickup punkti, millest Baltikumis saab peale laiendustöid olema ligi 640 ning Eestis 206. 

Hansab on Baltikumi turul DPD pakiautomaate paigaldanud ja hooldanud juba alates 2016. aastast. Hansab on paigaldanud ja seadistanud ka lahenduse tarkvara, mis võimaldab pakiautomaate tsentraalselt juhtida. Lahendus võimaldab mitte üksnes mugavalt pakke vastu võtta, vaid ka saata neid ükskõik millisele aadressile üle Euroopa. Samuti on paigaldatud terminalidele videovalve. 2020. aasta sügisest teostab Hansab ka pakiautomaatide ning nende komponentide monitooringut, et kiirelt tuvastada võimalikud häired süsteemi töös ning operatiivselt vead kõrvaldada.

Tagasi