Hansab hakkab koos Selveri ja Prismaga väljastama isikut tõendavaid dokumente

Politsei- ja Piirivalveamet kuulutas maikuus välja hanke, millega otsiti välist teenusepakkujat, kes väljastaks Eesti Vabariigi poolt välja antud isikut tõendavaid dokumente Eestis ja Soomes. Hanke võitis aktsiaselts Hansab.

Hansab hakkab pakkuma dokumentide väljastamise teenust kuni 46 erinevas Prismas ja Selveris üle Eesti ning kuues kaupluses Soome suuremates linnades - Helsingis, Turus, Tamperes, Oulus, Kupios ja Vaasas. Dokumentide väljastamisega väljaspool teenindussaale planeeritakse alustada 2023. aasta alguses.

PPA identiteedi ja staatuste büroo teenuse omanik Marit Abram sõnab, et dokumentide kättesaamine sobitub lähitulevikus hästi inimeste igapäevaste tegevuste sekka. „Dokumenditaotluse esitamisel saab inimene valida endale lähima Selveri või Prisma, kuhu valminud dokumendile endale sobival kellaajal ja nädalapäeval järgi minna. Hansab tagab turvalise dokumendi väljastamise, sh koolitades personali selliselt, et dokumendi väljastamise ja isikusamasuse tuvastamise protsess oleks samasugune nagu PPA teenindussaalis,“ sõnas Abram.

Hansabi hinnangul on saadud väärikas võimalus ühtlasi ka suur vastutus. „Meil on hea meel olla usaldusväärseks partneriks riigile ning Politsei-ja Piirivalveametile ja muuta dokumentide kättesaamine inimestele oluliselt mugavamaks. Usun, et uus teenus meie portfellis avab eduka käivitamise järel täiendavaid innovaatilisi võimalusi nii meile kui riigile, et tuua teisigi teenuseid inimestele lähemale,“ sõnas AS Hansab kaardiüksuse juht Tex Vertmann. Vertmanni sõnul on õnnestumiseks oluline ka hea koostöö Selveri ja Prismaga, kes näitasid üles huvi pakkuda kvaliteetset täiendavat teenust oma külastajatele.

Leping dokumentide väljastamiseks on Hansabiga sõlmitud viieks aastaks.

Rohkem infot:

Tex Vertmann
Kaartide valdkonnajuht
tex.vertmann@hansab.ee
Telefon: +372 526 7070

Tagasi