Hansab korraldas kaubandusettevõtetele seminari

Hansab korraldas 9. juunil 2022 Kumu Kunstimuuseumis seminari "360° Kaubanduslahendused". Päev oli täis põnevaid ettekandeid Hansabi koostööpartneritelt nii Eestist kui välismaalt.

Teet Puusepp Eesti Pangast rääkis eestlaste makseharjumustest ning maksekeskkonnast meie ümber. Lisaks erinevatele statistilistele näitajatele, tegi ta ülevaate ka tulevikusuundadest ning mis meid ees ootab - digieuro, biomeetrilised maksekinnitusmeetodid, nähtamatud maksed jms.

Ansi Arumeel ettevõttest Retail Robotics rääkis e-kaubanduse viimase miili automatiseerimisest ning kuidas tööjõu saadavuse vähenemise ja keskkonna teadlikkuse suurenemise olukorras logistilisi protsesse efektiivistada. Ta tegi põneva ülevaate hetkel töös olevast projektist, millega luuakse Prantsusmaal jagatud ja automatiseeritud võrgustikku toidukaupade kättetoimetamiseks.

J.Margus Klaar ettevõttest Brand Manual rääkis teenusedisainist kaubanduses - kliendikesksest lähenemisest, klienditeekonna kujunemisest ning kuidas mõista, mis on tegelikult oluline kliendile.

Välismaistest partneritest olid kohal esinejad ettevõtetest Glory Global Solutions, March Networks ning Selfly Store. Charlie Allen Gloryst rääkis, kuidas automatiseeritud sularahakäitlemise lahendused aitavad praegusi jaemüügisektori peamisi väljakutseid lahendada. Giacomo Monari Marchist rääkis videovalve trendidest, võimalustest ja tulevikust. Eero Knuutila Selfly Store esindajana rääkis uue põlvkonna müügiautomaatidest ja iseteeninduslikust jaekaubandusest.

Paneeldiskussioonil arutleti kliendianalüütika ja kliendikäitumise teemal. Diskussiooni juhtis pikaajalise analüütikakogemusega Tanel Rebane firmast Analytical Alley ning paneelis osalesid Ülemiste keskuse direktor Guido Pärnits, Lasnamäe Centrumi ja Nautica keskuse juht Teana Baskirtseva ning Telia müügi- ja teenindusüksuse direktor Katre Liiberg. Arutleti teemal, milliseid andmeid klientide käitumise kohta koguda, kuidas neid koguda ning mida nende andmetega hiljem teha saab.

Hansabi esindajana tegi ettekande kaubanduslahenduste valdkonnajuht Ott Viirmann, kes rääkis kaubandusettevõtete peamistest väljakutsetest ning nende võimalikest lahendustest. Ettekandest tegi ülevaatliku artikli ka Kaubandus.ee portaali juht-toimetaja Maarit Eerme, artiklit saate lugeda siit.  

Täname kõiki osalejaid!

Tagasi