AS Hansab sularahateenused toimivad

Pildi allikas: Shutterstock

Reedel, 1. märtsil toimus Hansabis küberintsident, mille tuvastamise järel ühendas ettevõte oma süsteemid turvalisuse tagamiseks välisvõrgust lahti. Hoolimata intsidendist on hoitud kõik sularahateenused toimimas. Ettevõte tegeleb võrkude turvalisuse tagamise ning teenuste tavapärase töö taastamisega.

„Teeme kõik endast oleneva, et kõik sularahateenused toimiks kasutajate jaoks jätkuvalt mugavalt ja õigeaegselt. AS Hansab infosüsteemid on dubleeritud ja  oleme käivitanud ettevõttes riskianalüüsides välja töötatud taasteplaanid. Teeme tihedat koostööd oma partneritega nii pankades, kaupmeeste juures kui ka loomulikult Eesti riigiasutustes, et meie teenused toimiksid tavapärasel tasemel. Samuti oleme kaasanud küberturbe eksperte intsidendi uurimisse,“ ütles AS Hansab tegevjuht Kristo Timberg.

„Sündmus on meile kindlasti ebameeldiv, ning me teeme praegu väga intensiivset tööd olukorra lahendamiseks. Meile on väga oluline, et meie teenused jätkuvalt toimivad. Eestis on küberrünnete intensiivsus viimasel ajal tõusnud ja igasse intsidenti tuleb ka tõsiselt suhtuda,“ toonitas Timberg.

Meediapäringud ja lisateave: AS Hansab tegevjuht Kristo Timberg, kristo.timberg@hansab.ee

Tagasi