Hansab toetas Cyber Battle of Estonia 2021 toimumist

30. oktoobril 2021 toimus Tartu Ülikooli Spordihoones Cyber Battle of Estonia 2021 lõppvõistlus. Tegu on Eesti suurima kübervõistlusega, kus 15-21-aastased noored selgitavad välja, kes suudavad kõige edukamalt kaitsta kodu, kodulinna ja riiki küberrünnakute eest. 

Kaheksa tunni jooksul pidid noored lahendama finaalis kuni 20 erineva raskusastmega ülesannet, mille teemadeks olid tark kodu, tark linn ja tark õhuruum, ning mille stsenaariumite autoriteks olid Eesti parimad küberturbe eksperdid.

Ühe ülesande lahendamiseks paigaldas Hansab spordihoonesse elektroonilised läbipääsuväravad ning võistlejad pidid lahendama probleemi, kuidas väravatest siseneda. Nimelt oli ülesande nimeks "Pardaleminek" ning võistlejatele anti ette järgmine stsenaarium: "Lennujaama on tabanud küberrünnak. Soovid end oma lennule registreerida, aga kõik lennujaama süsteemid pole rünnakutest veel taastunud. Lennujaam ei saa väljastada kehtivat pardakaarti, mida on vaja lennujaama väravatest läbi pääsemiseks. Leiad kotist vana pardakaardi ning pead looma vanale pardakaardile uue vöötkoodi ning proovima sellega väravaid avada." 

Cyber Battle of Estonia korraldamise peamine eesmärk on tuua kübermaailma juurde uusi noori, kes huvituvad kübermaailmast ja läbi praktiliste treeninglaagrite omandavad esimesed teadmised antud valdkonnas.

Hansab on turvalahendustega tegelenud juba 30 aastat ja näeme üha enam, kuidas füüsilised seadmed muutuvad samm-sammult targemaks. Väga paljud erinevad lahendused on üle võrgu juhitavad, mis seda varem ei olnud ning näeme, et see on selgelt kasvav trend. Võrguühenduse võimekus laiendab tehnoloogilistele lahendustele täiendavate lisandväärtuste loomise võimalusi. Omakorda kaasnevad sellega siiski ka ohud, mistõttu ei saa võimalikku haavatavust tähelepanuta jätta ja oleme meiegi igapäevaselt üha enam küberturvalisusele tähelepanu pööramas.

Fotod: kuvatõmmised Telia Inspira kanali ülekandest.

Tagasi