Humanoidrobot Pepper aitab arendada laste kõnet ja suhtlemisoskusi

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikus on nüüd ainulaadne võimalus suhtlusroboti abil arendada laste kõnet ja suhtlemisoskusi. 

Tartu Ülikooli Lastekliiniku neurorehabilitatsiooni teadusrupp, kelle eesmärgiks on välja arendada uusi tehnoloogilisi lahendusi, et treenida laste suhtlemisoskusi ning koostöövõimekust, võttis laste arendamiseks kasutusele humanoidroboti Pepper. 

Lastekliiniku teadusgrupi sõnul saab Pepperiga koos edukalt arendada lapse sõnavara, ravida kõneprobleeme ja tähelepanuhäireid, õpetada tunnete mõistmist ja kaastunnet, treenida lapse suhtlemisoskusi. Lapsed võtavad roboteid võrdsete paarilistena, kuid kohandavad oma kõnet rääkides selgemalt, valjemalt, sõnastades lauseid korrektsemalt jne, et olla nõrgemale õpetajaks.

Mujal maailmas on suhtlusroboteid hakatud kasutama koolides, et õppimisprotsessi tõhusamaks ja huvitavamaks muuta, samuti võõrkeelte õppimisel ja autismispektri häiretega laste õpetamisel. Kõikjal nendes valdkondades on suhtlusrobotid olnud tõhusateks abimeesteks.

Pepper on toodetud Jaapanis Softbank Robotics poolt ning Eestis on Pepperi esindajaks Hansab AS. Lisaks meditsiini- ja haridusvaldkonnale saab Pepperit edukalt kasutada büroodes külaliste registreerimissüsteemina, kauplustes toodete tutvustamisel, lennujaamades check-in süsteemide assisteerimisel, järjekorrasüsteemides ja meelelahutuses. 

Vaata ka videot:

Tagasi