Kaupmehed, kaitske oma äri varguste eest – nutikalt!

Justiitsministeeriumi poolaasta kuritegevuse ülevaates avaldati, et käesoleva aasta esimesel poolaastal registreeriti kauplustes 3100 vargusjuhtu. Kauplustes registreeritud varguste arv kasvas ligi poole võrra võrreldes eelmise aastaga. Kui politsei soovitab varguste tõkestamiseks turvamehi juurde palgata ja paigutada sagedamini varastatavad tooted kassade lähedale, siis Hansab AS kaubanduse valdkonnajuht Ott Viirmann soovitab lisaks kaaluda investeerimist tehnoloogiasse. 

Täiendava personali palkamine võib tunduda küll lihtsa ja tööhõivet soodustava lahendusena, aga see ei pruugi olla alati kõige jätkusuutlikum ja efektiivsem, sõnab Viirmann. Kindlasti tasub üle vaadata videovalve- ja kaubakaitsesüsteemid. Tehnoloogia on aastate jooksul kõvasti edasi arenenud ja kaasaegsed lahendused võimaldavad varguseid efektiivselt avastada ka ilma täiendava inimressursita. 

Näitena toob ta, et videoanalüütika abil on võimalik iseteeninduskassas tuvastada, kas ostukorvi lisatud tooted vastavad makstud toodetele. Viirmann lisab, et kui on teada, mida peamiselt varastatakse, siis suure tõenäosusega on olemas tehniline lahendus, kuidas selle vastu võidelda. Ta toob välja, et Hansab on kaubandusettevõtetel aidanud oma äri turvalisemaks muuta juba üle 30 aasta, mistõttu soovitab ta võtta ühendust sobivaima lahenduse leidmiseks. 

Kontakt: 

Ott Viirmann
Hansab AS kaubanduslahenduste valdkonnajuht
ott.viirmann@hansab.ee
Telefon: +372 5667 8657

Tagasi