Kontaktivabad makseterminalid Hansabis

Kontaktivaba makse ehk NFC (Near Field Communication) on uudne ja jõudsalt arenev lähiväljatehnoloogia kogu maailmas. NFC-tehnoloogia võimaldab lähiväljas teha kontaktivabasid autentimis- ja maksetoiminguid. Sisuliselt tähendab see seda, et väiksemate maksete tegemisel ei pea enam PIN-koodi sisestama ja maksmiseks piisab ainult makseterminalil viipamisest oma pangakaardiga. Paljudes lähiriikides on kontaktivabamakse juba kasutusel ning see on osutunud tarbijate seas väga populaarseks.

Ajakirjanduses on juba mõnda aega spekuleeritud kontaktivabast maksest Eestis. Arvestades ka kaardiorganisatsioonide kehtestatud nõudeid, on ülimalt tõenäoline, et lähitulevikus alustavad kohalikud pangad kontaktivaba makse pakkumist. Hansab alustas kontaktivaba makset võimaldavate terminalide tarnimist võtmeklientidele juba 2014. aastal. Ettevõtte partneriks on maailma suurim terminalide tootja Ingenico Group, mis pakub laias valikus makselahendusi erinevatele kliendi segmentidele – alates mobiilsetest väikekaupmeestest kuni nõudlike iseteeninduslike lahendusteni välja. On märkimisväärne, et kõik Ingenico tootevalikus olevad terminalid on saadaval kontaktivaba makset võimaldava mooduliga. Veelgi enam: kontaktivabad moodulid on olemas ka iseteeninduslikele lahendustele. Vaata mudelite valikut siit: http://www.hansab.ee/et/kaardimakseterminalid

Sageli tuntakse huvi, kas kasutusel olevad seadmed tuleb ringi vahetada või saab neid ka uuendada. Olenevalt seadme tüübist on võimalik olemasolevale Ingenico Telium2 tüüpi seadmetele kontaktivaba moodul lisaks tellida. Kontaktivaba mooduli lisamine ei ole aeganõudev, kuid vajab siiski eriala spetsialisti abi. Mooduli lisamine võib toimuda Hansabi hoolduskeskuses või kaupmehe müügikohas.

Tagasi