Kuidas aru saada, kas veebimajutusega videovalve on teie ettevõtte jaoks mõistlik lahendus

Sedamööda, kuidas tehnika edasi areneb, kaalub üha enam ettevõtteid tõsiselt majutusega videovalve (hosted video surveillance) lahendusi.

Majutusega video mugavus koos asjaoluga, et ka paljud teised ärirakendused liiguvad pilve, on muutnud majutusega valve palju huvipakkuvamaks võimaluseks. 

Kui teie ettevõte kaalub veebimajutusega lahendust, siis võib võimaluste rohkus tunduda pisut peadpööritav. Asja teeb veelgi keerulisemaks tõsiasi, et mõistet „majutusega video“ võidakse kasutada vaheldumisi mõistega „pilvevideovalve“ või „VSaaS“ (videovalve kui teenus), ehkki tegelikult võivad need hõlmata mitut tüüpi lahendusi.

Praegu kasutab enamik ettevõtteid kohapealset videovalvet, kus video salvestamine ja haldamine toimub lokaalselt (kohapeal, ettevõtte asukohas), kas siis võrguvideosalvestite (NVR-ide) või videohaldussüsteemi (VMS) abil.  Mõned ettevõtted kasutavad oma video haldamiseks kolmandat osapoolt – näiteks tarkvaravärskenduste, litsentside ja muu seadmehalduse jaoks. Seda nimetatakse haldusega videoteenuseks. Kuid üldiselt võib need mõlemad juhud liigitada kohapealseks videovalveks.

Veebimajutusega videost rääkides tuleb meeles pidada eeskätt seda, kuhu video salvestatakse (taristu) ja kus seda hallatakse (videosüsteemi haldamisega seotud teenused). Kuna need mõlemad toimuvad mujal kui kohapeal, on need majutusega lahendused.

Täismajutusega videovalve – VSaaS-i täismudelites ei salvestata videot samas kohas, kus kaamerad selle üles võtavad, vaid see voogedastatakse videopakkujale või kolmanda osapoole ettevõttele nii salvestamiseks kui ka haldamiseks. Veel üks nimi seda tüüpi lahenduse kohta on täielikult pilvepõhine videovalve.

Ehkki see mudel võib tunduda huvipakkuv, kuna paljud erinevad ärirakendused liiguvad praegu pilve, on reaalsus siiski see, et see vajab tohutult ribalaiust. Kui olete mitme tegevuskohaga ettevõte ning kasutate kõrglahutuslikke IP-kaameraid, peate olema valmis kuludeks, mis kaasnevad voogedastuse ja pilves sellisel määral video salvestamisega. 

Majutusega hübriidlahendused – Seda tüüpi mudeli puhul toimub video ülesvõtmine ja salvestamine teie ettevõttes kohapeal, kuid videohaldusega tegeleb videotootja/-pakkuja, kes majutab video keskserverit, mis teie seadmeid haldab. Mõned pakkujad võimaldavad ka teie videofailide varukoopiate salvestamist.

See mudel annab teile nii kohapealse videosalvestuse eelised (andmete turvaline salvestus ettevõttes kohapeal ja puudub vajadus suuremahuliseks voogedastuseks) kui ka haldusega videoteenuste eelised. Seega tegeleb teie võrguvideosalvestite ja kaamerate haldamisega pakkuja, hoides kokku teie aega ning mõnel juhul ka vaeva. Samuti ei pea te endale serverit ostma ega seda hooldama, seega on ettemaksekulud väiksemad.

Majutusega hübriidlahendus võib hõlmata ka teie video voogedastamist pilve, et seda analüütiliselt töödelda. Näiteks kui integreerite oma videoandmed müügikoha andmetega tehinguanalüüsiks, või kui kasutate videoanalüüsi äriteabe kogumiseks, võidakse osa teie videotest ja andmetest voogedastada mujal asuvasse keskserverisse. Seda serverit haldab pakkuja, kes tagastab teie andmed teile ametliku aruandena, et saaksite vaadelda äritrende, jälgida paremini oma äritegevust või uurida kahtlast tegevust.

Kuidas need valikud järjestuvad?
Täielikud VSaaS-lahendused – kus video salvestatakse täielikult mujal, mitte kohapeal – võivad töötada elamuturvalisuse tagamise jaoks, kuid need ei ole kulutõhusad lahendused äriettevõtete jaoks, vähemalt mitte veel. Seda ribalaiuse piirangute tõttu, millega ettevõtted IP-video korral arvestama peavad. Sadadest IP-kaameratest pärineva video voogedastamiseks vajalik ribalaius ning kogu oma video pilve üleslaadimisega kaasnevad riskid on liiga suured, et täiemahuline pilvevideosalvestus oleks praegu keskmiste kuni suurte ettevõtete jaoks mõistlik võimalus. Seda mööda, kuidas tihendustehnoloogia areneb ja ribalaius muutub taskukohasemaks, muutuvad ilmselt realistlikumaks ka täielikult pilvepõhised lahendused.

Praegu aga on ettevõtete jaoks endiselt parim võimalus kohapealse videosalvestuse säilitamine. Kuid see ei tähenda, et teie ettevõte ei saaks kasu majutusega hübriidlahendusest, millel võib olla paljusid eeliseid nii aja- kui ka rahakulu mõttes.

Millised on eelised minu ettevõtte jaoks?
Üldiselt võttes on majutusega hübriidlahendused parimad neile ettevõtetele, kellel ei ole endal palju IT-kompetentsi. Need ettevõtted saavad enim kasu, sest saavad loota oma pakkujale nii igapäevases süsteemihalduses kui ka ärianalüütika aruandluses. 

Siin veel mõned aspektid, millega arvestada, kui kaalute majutusega videolahendust:
•    Puudub majasisene andmekeskus ja IT-töötajaid on minimaalselt – Kui teil pole piisavalt taristut ega töötajaid, et majutada enda videovõrguseadmeid, sobib teile paremini majutusega hübriidlahendus, kus videoserverit majutab ja haldab pakkuja mujal.
•    Kiirem kasutuselevõtt – Kui teil on vaja oma videovalve lahendus kiiresti tööle panna, võib majutusega hübriidlahendus pakkuda teile kiiremat kasutuselevõttu, kuna te ei pea muretsema keskserveri või rakendustarkvara paigaldamise ega konfigureerimise pärast.
•    Mugav aruandlus – Kui te ei soovi videoanalüüsi peale palju aega kulutada, võib teie jaoks olla õige majutusega hübriidlahendus. Mõne hübriidmudeliga saate eelnevalt määrata need andmed, mis on teile kõige olulisemad – näiteks videoga sobivate potentsiaalselt kahtlaste tehingute loetelu, et saaksite uurimiseks kiiresti video üle vaadata.
•    Paindlikud maksevõimalused – Paljude majutusega hübriidlahenduste puhul ei pea ostma tarkvaralitsentse ega muretsema litsentsi uuendamise pärast. Kuna ostate teenuse, maksate kuutasu ja ülejäänu eest hoolitseb pakkuja. See on eriti kasulik juhul, kui teie ettevõttel on raske teha suuri kapitalimahutusi.

See, kas majutusega lahendus on teie ettevõtte jaoks õige, on suur otsus, mis hõlmab paljusid tegureid, sealhulgas ettevõtte suurus, ribalaius ja võrgutaristu ning füüsilise turvalisuse üldine eelarve.

Autor: Dan Cremins, March Networks Global tootehalduse juht, originaalartiklit saab lugeda March Networks kodulehelt 

Tagasi