UV desinfitseerimisrobot - hävitab haiglaruumides viirused ja bakterid

UV desinfitseerimisrobot on mõeldud kasutamiseks haiglates palatite ja muude ruumide desinfitseerimiseks. Selle eesmärk on nakkushaiguste, viiruste, bakterite ja muud tüüpi kahjulike orgaaniliste mikroorganismide leviku ennetamine ja vähendamine keskkonnas nende DNA-struktuuri lagundamise kaudu. Desinfitseerimine toimub UVC kiirguse abil.

Seade töötab autonoomselt ning personalil ei ole vaja sellega töötamiseks desinfitseerimist vajavasse ruumi siseneda, seadet saab opereerida distantsilt. Robot on ohutu, usaldusväärne ja välistab inimlikud vead. Lisaks on see kasutajasõbralik ja mõeldud igapäevaseks kasutamiseks. 

Desinfitseerimisrobot hävitab 99,99% bakteritest 10-minutilise desinfitseerimise aja jooksul.

Tänu põhjalikut desinfitseeritud haiglaruumidele väheneb patsientidel oht saada haiglast kaasa nakkus, samuti on paremini kaitstud haigla personal. Haiglatekkene infektsioon (HI) ehk Healthcare-associated infections (HAI) on nii Eesti kui muude riikide haiglates suur probleem. Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse andmetel saab Euroopa Liidu haiglates igal aastal hinnanguliselt 4,1 miljonit patsienti haiglatekkese infektsiooni. 

Vaata tutvustavat videot, kuidas desinfitseerimisrobot töötab:

Milliseid viiruseid robot hävitab?

Uuringud näitavad, et pideva UV-C kiirguse efektiivsus on viiruste MHV-A59, MERS-CoV, SARS-CoV ja SARS-CoV-2 suhtes üle 99,999% 10 minutilise desinfitseerimise jooksul. Lingid erinevate uuringute käigu ja tulemuste kohta:

Desinfitseerimisrobotit on kliiniliselt testitud ja verifitseeritud Taani Odense Ülikooli Haiglas ja sõltumatutes mikrobioloogilistes laborites.

Vaata animatsiooni, kuidas desinfitseerimisrobot töötab:

Rohkem infot ja kontakt:

Kristo Kaljuvee
Hansab AS automaatsete lahenduste valdkonnajuht
kristo.kaljuvee@hansab.ee
Telefon: +372 5918 9198

Tagasi